Do zginania rurek o maksymalnej średnicy 50 mm x 2,5 mm x 1,5 DR można wykorzystać giętarkę elektryczno-hydrauliczną CNC50. Parametry urządzenia oraz funkcje, w które zostało ono wyposażone, są są skutecznie chronione unikalnym hasłem dostępu. Sprzęt ma 5 osi sterowanych servo motorami, za pomocą którego można sterować takimi procesami, jak gięcie i rotacja przewodów, ich podawanie, a także wykonywanie ruchów pionowych i poziomych głowicy gnącej. Maszynę zaopatrzono w wejście USB. Cykl gięcia został maksymalnie skrócony dzięki udostępnieniu funkcji jednoczesnej pracy kilku osi oraz możliwości zainstalowania dodatkowych promieni. Intuicyjnie obsługiwany program sterujący można szybko zmodyfikować i uaktualnić, dopasowując go do indywidualnych potrzeb użytkownika. Giętarka elektryczno-hydrauliczna przeznaczona jest do wykonywania zarówno gięcia rolowanego (Push-Bending), jak i ciągnionego (Draw-Bending). Dane dotyczące historii realizowanych czynności są na bieżąco udostępniane osobom obsługującym maszynę. To sprawia, że ewentualne błędy w jej funkcjonowaniu mogą być na bieżąco wykrywane i usuwane.
Giętarka elektryczno-hydrauliczna CNC50 – możliwości oprogramowania
Wyposażone w ekran dotykowy urządzenie obsługuje funkcje redukcji wydłużenia i sprężystości oraz powtórnego ruchu matrycy. Maszynę cechuje uniwersalność. Dzięki opcji podawania rury z możliwością jej przechwytu giętarka elektryczno-hydrauliczna służy do obróbki aplikacji o różnej długości. W zależności od indywidualnych potrzeb zginanie można wykonywać w trybie automatycznym, półautomatycznym lub manualnym. Istnieje także możliwość obrabiania rur bez konieczności ich trzymania przez tuleję zaciskową. Dla każdego ruchu sterowanego elektrycznie wybiera się jedną z dziesięciu prędkości. Posuwający się w przód i w tył trzpień podlega automatycznemu smarowaniu.
Bazującą na systemach sterowanych przy użyciu komputera giętarkę elektryczno-hydrauliczną cechują nieograniczone możliwości programowania. Podgląd I/O oraz 3D pozwalają na weryfikowanie jakości materiału roboczego, oraz symulację cyklu gięcia.